Faze Clan vs Team Spirit: Finał IEM Katowice 2024

Finał IEM Katowice 2024 zapowiadał się na jeden z najbardziej emocjonujących w historii turnieju i w pełni spełnił te oczekiwania. Starcie pomiędzy Team Spirit i FaZe Clan stało się prawdziwym sprawdzianem umiejętności, strategii i wytrzymałości dla obu drużyn.

Początek na Nuke

Pierwsza mapa finału, Nuke, została wybrana przez FaZe Clan. Drużyny zakończyły pierwszą połowę z wynikiem 6:6, demonstrując równy poziom gry i potwierdzając, że finał będzie nieprzewidywalny. Jednak wybitny występ Danila "donk" Kryshkovetsa z Team Spirit stał się decydującym czynnikiem na mapie. Niespodziewanie dla wszystkich, donk zakończył mapę z imponującą liczbą 32 zabójstw, dosłownie wyrywając zwycięstwo swojej drużynie wynikiem 13:9. Pomimo wysiłków Robina "ropz" Koola z FaZe Clan, który zdołał zdobyć 22 zabójstwa, jego drużyna nie była w stanie utrzymać przewagi na swoim picku.

Image
Image

Przejście na Mirage

Początek meczu na mapie Mirage był niezwykle napięty: FaZe Clan zdobył pierwsze trzy rundy od samego początku, pokazując wysoki poziom gry i pozostawiając Team Spirit niemal bez ekonomii. Trzech graczy w składzie FaZe Clan, pokazując doskonałe umiejętności, zdołało zdobyć 4 zabójstwa w każdej z tych rund.

Jednak Team Spirit, pomimo trudnego początku, szybko zdołał wrócić do gry, wyrównując wynik na 3:3. Na mapie Nuke pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 7:4 na korzyść FaZe Clanu, ale Team Spirit pokazał się znakomicie w postaci graczy Danila "donk" Kryshkovetsa i Miroslava "zont1x" Plakhoti, który był w stanie zrehabilitować się po niezbyt udanym występie na poprzedniej mapie.

Image
Image

W drugiej połowie donk pewnie otworzył grę, zdobywając -3 i mając już 16 zabójstw, co pomogło wyrównać wynik na 7:7. Mapa Mirage była bardzo trudna dla drużyn: FaZe Clan straciło pewność siebie pod koniec gry, a Team Spirit zdołało odnieść zwycięstwo 12:8. Pomimo prób FaZe Clan na kambek przy stanie 12:10, Team Spirit utrzymał przewagę i zakończył mapę z wynikiem 13:11 na swoją korzyść.

Na szczególną uwagę zasługuje znakomity występ Donka z Team Spirit, który zdominował mapę z 24 zabójstwami, a także "Shiro", który pomógł drużynie odnieść sukces dzięki ważnym zabójstwom AWP na środku. FaZe Clan miał świetny występ przez frozen z 23 zabójstwami, ale to nie uratowało drużyny przed wynikiem 2:0 nie na ich korzyść.

Mapa wiaduktu - wybór FaZe

Trudności FaZe Clanu na tej mapie zaczęły się natychmiast. Team Spirit, grając z maksymalną koncentracją i bez błędów, zdominował całą pierwszą połowę, kończąc ją wynikiem 11:1. Wynik ten jasno wskazywał, że Team Spirit jest u szczytu formy, a FaZe Clan będzie musiał znaleźć sposób na powrót do gry po przegranej mapie 13:3!

Finał IEM Katowice 2024 był prawdziwym sprawdzianem dla FaZe Clanu i dowodem na to, że Team Spirit potrafi dominować na arenie międzynarodowej. Pytanie, czy FaZe Clan będzie w stanie znaleźć odpowiedź na pewną grę Team Spirit i wrócić do walki o tytuł mistrzowski, pozostaje otwarte. Finał kończy się wynikiem 3:0 na korzyść Team Spirit!