MOUZ wygrał ESL Pro League Season 19

MOUZ sensacyjnie pokonało Vitality 3:0 w wielkim finale ESL Pro League Season 19. Jest to drugie z rzędu zwycięstwo w ESL Pro League, tylko w zeszłym sezonie w CSGO pokonali NAVI z podobnym wynikiem 3:0, należy dodać, że s1mple grał wtedy dla NAVI.

Inferno

Inferno było pierwszą mapą i wyborem Vitality, ale pomimo wyboru Vitality, MOUZ od razu zaczął pokazywać niesamowitą grę, zaczynając od rundy pistoletowej, gdzie torzsi wykonał poczwórną rundę i wygrał rundę dla swojej drużyny. W pierwszej połowie gry nie było więcej atrakcji, MOUZ z łatwością zdobył 9 rund i wygrał pierwszą połowę 9-3. Druga runda pistoletowa była bardzo ważna dla Vitality, ale niestety przegrali ją i przegrywali z wynikiem 11-3, ale nie poddali się i zaczęli wygrywać, osiągając wynik 11-8, oddali rundę i grę. MOUZ wygrał mapę z wynikiem 13-9 i przeszedł do Mirage'a, który był już ich wyborem.

Mirage

Mirage rozpoczął się od dwóch rund wygranych przez Vitality, ale MOUZ nie chciał się poddać i zaczął zdobywać rundy, przy stanie 3-3 wygrali rundę tiebreak na ekonomii i wygrali serię 6 rund i wygrali pierwszą połowę z lustrzanym wynikiem jak pierwsza mapa 9-3, druga połowa była również podobna do pierwszej mapy, ale tym razem Vitality nie mogło zrobić powrotu i przegrało z wynikiem 8-13. MOUZ wygrał tę mapę, uzyskał wygodną przewagę kart i przeszedł do Nuke'a, ponownie przez wybór Vitality.

Nuke

Nuke rozpoczął się podobnie jak pierwsze dwie mapy, gdzie MOUZ natychmiast zaczął dominować i tylko przy 7-0 poddał pierwszą mapę i sensacyjnie wygrał 10-2 w pierwszej połowie gry, pozostawiając Vitality z niewielką szansą na powrót w tej grze i mapie. Runda pistoletowa uzupełniła kasę Vitality i zwiększyła ich szanse, ale to nie wystarczyło i MOUZ wygrał z głośnym 13-5 i został mistrzem ESL Pro League po raz drugi z rzędu.

MVP tego turnieju

MVP tego turnieju został Mathieu "ZywOo" Herbaut, który pomimo przegranej w wielkim finale, pokazał niesamowity i szokujący poziom gry w tym turnieju i zakończył z oceną 7.6.

Tabela

MOUZ przebrnęło przez trudną fazę grupową bez straty ani jednej mapy i zapewniło sobie miejsce w ćwierćfinałach ESL Pro League Season 19. W turnieju pokonali Bad News Kangaroos, GamerLegion, Team Liquid, G2, Complexity i Team Vitality.

Podział puli nagród

Podział puli nagród ESL Pro League Season 19 odzwierciedlał intensywną rywalizację, a MOUZ zgarnął część z puli nagród w wysokości 170 000 USD. Oprócz znacznej nagrody pieniężnej, otrzymali oni również upragniony slot na IEM Cologne 2024 o wartości 1 000 000 USD, co jest ważnym kamieniem milowym w ich rywalizacji.

Kolejny duży turniej IEM Dallas 2024 z udziałem Faze, NAVI, MOUZ, Spirit, G2, Vitality, Virtus pro, HEROIC, Complexity, Falcons, Liquid, FlyQuest, Monte, BIG, M80 i 9z rozpocznie się 27 maja i potrwa do 2 czerwca. Pula nagród turnieju wynosi 250 000 dolarów, a zwycięzca otrzyma 100 000 dolarów i slot na IEM Cologne 2024.