PERA zszokowana pokonaniem NIP

PERA sensacyjnie pokonała NIP wynikiem 2-1 w mapach i awansowała do kolejnej rundy 19 sezonu ESL Pro League.

Początek meczu padł łupem PERA, która wybrała mapę Anubis. Po wygranej rundzie pistoletowej pokazali, że to był ich szczyt i byli gotowi na świetną walkę z poważnym NIP, który grał ze zmiennikiem. Pierwsza połowa mapy była emocjonująca i zakończyła się przewagą PERA z wynikiem 8-4, druga runda pistoletowa również została przejęta przez PERA, co oznaczało, że wygrają tę mapę o prawie połowę, NIP próbował walczyć, ale nie udało mu się, biorąc tylko 1 rundę do obrony. PERA objęła prowadzenie z wynikiem 13-5.

Drugą mapą było Vertigo, wybór NIP, ale PERA postanowiła nie zatrzymywać się po pierwszej mapie i ponownie zdobyła rundę pistoletową na swoją korzyść, ale NIP zdołał przerwać swoją passę wygranych rund z Anubisem i zdobył 8 z rzędu i zakończył połowę wynikiem 8-4, pokazując, że porażka na pierwszej mapie nie wywarła na nich żadnej presji i byli gotowi wygrać ten mecz. Druga połowa była bardziej intensywna dla obu drużyn, gdzie gra była naprawdę bardzo energiczna, ale NIP ponownie okazał się silniejszy na tej mapie i wygrał tę mapę z wynikiem 13-8 i przeszedł do Ancient.

NIP zaczął dominować zaraz po wygraniu rundy pistoletowej, kończąc połowę z miażdżącym wynikiem 9-3, co wskazywało, że mogą wygrać ten mecz z dużym wynikiem, ale PERA tak nie myślała i zaczynając od rundy pistoletowej zaczęła dominować NIP i zdobyła 9 rund, doprowadzając grę do dogrywki. Mecz był bardzo trudny dla obu drużyn w obronie, drużyny nie znalazły silniejszego w pierwszej dogrywce, więc przeszli do kolejnej, ale PERA sensacyjnie okazała się tam silniejsza.

W piątek zagrają z BIG w półfinale niższej drabinki, podczas gdy NIP spadł do drabinki ostatniej szansy, gdzie zagra z BOSS w meczu eliminacyjnym.